Drukāt
02 Februāris 2016 20:35:34

Trešdien, 2016. gada 27. janvārī, RVT Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas aktu zālē notika Dzelzceļa nodaļas konkurss „Dzelzceļa spīdošie prāti”, kura mērķis bija pasākuma ietvaros padziļināt audzēkņu interesi par izvēlēto profesiju, attīstīt radošo izdomu, audzēkņu profesionālās un komunikācijas prasmes un iemaņas, kā arī noteikt, kurā no Dzelzceļa nodaļas pirmajiem kursiem ir “visspožākie prāti”.

            Pirmajā konkursa posmā komandām vajadzēja prezentēt savu kursu un savu profesiju. Otrajā posmā komandām vajadzēja atbildēt uz jautājumiem priekšmetā “Vispārējais dzelzceļa kurss”, kur bija gan jautājumi, gan radošs darbs ar attēliem. Trešajā posmā komandām vajadzēja veidot kolāžu par doto tēmu „Latvijas dzelzceļa nākotne”. Izveidoto kolāžu komandām vajadzēja prezentēt. Šajā posmā īpaši vērtēts tika komandas darbs. Ceturtajā posmā komandām tika iedota aploksne ar divām puzlēm no shēmu rasējumiem, kuras komandām vajadzēja savākt 2 minūšu laikā. Piektajā posmā komandas iedziļinājās Latvijas dzelzceļa vēsturē, kur komandām vajadzēja atbildēt uz 18 testa jautājumiem par Latvijas dzelzceļa vēsturi.

Pirmspēdējais uzdevums bija „Prāta spēles”, kurš sastāvēja no 3 etapiem. Pirmais etaps bija komandu reakcijas pārbaude un zināšanas dzelzceļa terminos. Komandām vajadzēja nosaukt attēlā redzamo ātrāk par citām komandām un tikai tad komandai tika ieskaitīts punkts. Otrais etaps bija definīcijas salikšana. Komandai tika iedota aploksne ar sagrieztu definīciju, kuru bija jāsaliek un tad jāuzzīmē skice pēc dotās definīcijas, kuru salika komanda.  Trešais etaps bija figūru salikšana. Komandām bija dotas 3 lapas ar erudīcijas jautājumiem, kur bija dotas figūras un te bija nepieciešams atzīmēt pareizo figūru pēc jautājuma.

Konkursa noslēdzošais posms bija komandu kapteiņu konkurss. Sākumā visa komanda uzzīmēja sava kursa emblēmu un nodeva žūrijai. Pēc emblēmas nodošanas pie komandas galda palika tikai kapteinis un tam bija dots uzdevums uzzīmēt sava kursa emblēmu, bet tagad ar aizvērtām acīm. Komandas uzdevuma sākumā nezināja, ka vajadzēs zīmēt savu emblēmu ar aizvērtām acīm, tāpēc centās to zīmēt cik var radoši.

            Pēc rezultātu apkopošanas un punktu skaita pirmo vietu ieguva komanda no TP-1, kuri kā balvu saņēma galda spēli un rasēšanas piederumus, otro vietu ieguva komanda no TA-1, kuri saņēma rasēšanas piederumus un trešo vietu ieguva grupas L-1 komanda, kuri balvā arī tika pie  rasēšanas piederumiem.

            Paldies mūsu žūrijai: Dzelzceļa nodaļas vadītājai I. Grivanei, Audzināšanas nodaļas vadītājai I. Dorilai, izglītības metodiķim V. Assānam, Dzelzceļa nodaļas skolotājai audzināšanas darbā N. Lauhinai, profesionālo priekšmetu skolotājām J. Griņevskai un N. Lukjaņenokai. Paldies par atbalstu S. Keisterei un  J. Dārzniekam, kā arī paldies Dzelzceļa nodaļas audzēkņu pašpārvaldes audzēkņiem: E. Straupim, L. Vītolam, J. Eļkinai, D. Grivanam, V. Lazarevam. Sirsnīgs paldies visām komandām un klases audzinātajiem par piedalīšanos konkursā.

 

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

 

_____

Dzelzceļa nodaļas Audzēkņu pašpārvaldes prezidents

Emīls Straupis

Joomla! kļūdu konsole

Sesija

Izpildes laika informācija

Izmantotā operatīvā atmiņa

Datu bāzes vaicājumi