PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Izglītības programmas „Ķīmijas tehnoloģija” audzēkņi daļu kvalifikācijas prakses īstenojuši Vācijā

 

RVT audzēkņu prakse notika Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) administrētās ES Mūžizglītības programmas LEONARDO DA VINCI apakšprogrammas mobilitātes projekta „Kvalifikācijas prakses nodrošināšana Vācijā profesionālās izglītības programmas „Ķīmijas tehnoloģija” audzēkņiem” (līguma nr. 2013-1-LV1-LEO01-05310) ietvaros. Šajā mobilitātes projektā 2014. gadā no 12. oktobra līdz 9. novembrim piedalījās 10 RVT mācību programmas „Ķīmijas tehnoloģija” 4. kursa audzēkņi: Elīsa Balabka, Arsens Borodkins, Sņežana Horta, Vadims Iļjins, Marta Marija Kozlovska, Līna Kuhta, Ivo Kupins, Anna Makņa, Arnita Spule un Annija Karīna Ūdre. Skolēniem tika nodrošināta kvalifikācijas prakse organizācijā „Sächsische Bildungsgesellschaft für Umweltschutz und Chemieberufe Dresden mbH”, kas ir viena no vadošajām savā jomā tādā attīstītā valstī kā Vācija, sniedzot projekta dalībniekiem neatsveramu pieredzi un zināšanas ķīmijas nozarē.

Būtiskākie projekta mērķi bija šādi:

  • Uzlabot un pilnveidot izglītojamo profesionālās un praktiskās prasmes, lai paaugstinātu to profesionālās spējas un kvalifikācijas līmeni;
  • Sniegt audzēkņiem starptautisku pieredzi, strādājot ārvalstu organizācijā;
  • Dot iespēju audzēkņiem iepazīt atšķirīgas savas profesijas veikšanai pielietojamās iemaņas un darba specifiku;
  • Dot iespēju audzēkņiem apgūt jaunākās inovācijas un tehnoloģiju pielietošanu veicamajā darbā, kā arī pilnveidot zināšanas nozarē izmantotajā terminoloģijā un lietišķajā komunikācijā, tādējādi paaugstinot svešvalodas zināšanu līmeni.

 

Audzēkņi četras nedēļas individuāli un grupās apguva teorētiskās zināšanas un veica praktiskos darbus Vācijas organizācijas auditorijās un laboratorijās gan organiskajā, gan neorganiskajā, gan analītiskajā ķīmijā. Prakses pamattēmas bija titrēšana, kristalizācija, rekristalizācija, vielu attīrīšana un vielu sintēze. Par katru no tēmām praktikanti rakstīja protokolu, kurā norādīja piederumus, mērķi, darba gaitu, kopsavilkumu u.c. Skolēni apguva komplekso titrēšanu, titrēšanu ar elektrodiem un vakuumfiltrēšanu, kā arī iemācījās darboties ar kušanas punkta noteicēju. Prakses beigās audzēkņi varēja patstāvīgi pagatavot organiskās ķimikālijas (zāles).

 

Pēc saņemtajām atsauksmēm no Vācijas organizācijas var secināt, ka uzņemošās puses pārstāvji bija ļoti apmierināti ar mūsu audzēkņu attieksmi pret darbu, zinātkāri un augsto aktivitāti.

 

Mobilitātes braucienā iegūtās zināšanas novērtētas ar uzņemošās organizācijas piešķirto prakses vērtējumu, ka arī ar RVT izsniegto Europass Mobilitātes apliecinājumu.

 

 

 

 

 

 

 

Par šīs publikācijas saturu ir atbildīgs RVT, tā neatspoguļo Eiropas Komisijas vai VIAA viedokli, un tās nav nekādā veidā par to atbildīgas.

Latvijas Reitingi

Joomla! kļūdu konsole

Sesija

Izpildes laika informācija

Izmantotā operatīvā atmiņa

Datu bāzes vaicājumi