PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Karjeras konsultanti, tehnikuma grupām organizējot mācību ekskursijas uzņēmumos un tikšanās ar darba devējiem, bieži piedzīvoja situācijas, ka audzēkņiem ir neinteresanti, viņi dažādos veidos demonstrē savu nevēlēšanos piedalīties pasākumā, un to bez šaubām pamana arī darba devēji, kas ir skeptiski attiecībā uz grupu pasākumiem un izsaka savu vēlmi pie sevis uzņēmumā redzēt 1-2 motivētus tehnikuma audzēkņus, kas grib uzzināt vairāk par savu profesiju un iepazīt savu nākotnes darba vietu. Bet kā tad lai atrod tos motivētos un savā karjeras nākotnē ieinteresētos jauniešus?

Laika posmā no 2020. gada 17. decembra līdz 2021. gada 17. janvārim Rīgas Valsts tehnikumā, norisinājās “CV un Motivācijas vēstuļu konkurss”, kuru organizēja pedagogi karjeras konsultanti Ineta Maļinovska un Anita Umbraško. Lai konkursam būtu lielāka pievienotā vērtība, MS TEAMs platformā tika organizētas arī trīs tiešsaistes sarunas, kurās audzēkņi saņēma ieteikumus, kā veidot CV un Motivācijas vēstules, kuru variantu labāk izvēlēties un kādas kļūdas labāk nepieļaut CV rakstīšanā.

Konkursa gaitā norisinājās sadarbība ar tehnikuma Projektu nodaļas galveno speciālisti Aritu Ošiņu, kas minētajās tiešsaistes sarunās stāstīja audzēkņiem par mobilitātes iespējām un ieguvumiem, par Erasmus+ mobilitātes konkursa (pieteikšanās līdz 12. februārim) dalībai iesniedzamajiem dokumentiem (Europass formāta CV/Motivācijas vēstule latviešu un angļu valodā). Liels paldies Aritai par atbalstu CV un Motivācijas vēstuļu konkursa pieteikumu izskatīšanā.

CV un Motivācijas vēstuļu konkursa uzvarētāji (Ieva Asupa - GL2-2, Darja Rozonova - DP2-1, Leonīds Čupriņins - DP2-2, Artūrs Bubovičs - DP2-3) izvēlējās iesniegt savus CV un Motivācijas vēstules konkursam dalībai Erasmus+ mobilitātē. Lai gan visi četri uzvarētāji mācās tikai otrajā kursā, pārliecība ko gūsti, ka iesniedzamie dokumenti ir korekti, dod pozitīvu rezultātu un motivāciju turpināt iekarot jaunas virsotnes.

 

 

2020. gada 17. decembrī un 2021. gada 6. janvārī Datorikas nodaļas audzēkņiem organizētajās tiešsaistes sarunās piedalījās Artūrs, kas Norvēģijas universitātē Gjøvikā studē un apgūst programmēšanu, viņa mācību virziens ir spēļu programmēšana. Audzēkņi uzzināja gan par studentu dzīvi, gan par studiju norisi, gan to, ka nav jāmaksā par studijām, bet jānokārto norvēģu valodas pamatlīmeņa iestājeksāmens (dažādu valodu bezmaksas kursi atrodami https://www.futurelearn.com/courses). Artūrs novadīja mini lekciju programmēšanā, un arī piedāvāja savu palīdzību jauniešiem, kam interesē spēļu programmēšana. Tie, kam ir kādi jautājumi par studijām Norvēģijā, par viņa kontaktiem lūdzu sazināties ar PKK Anitu Umbraško. Diemžēl 6. janvāra tiešsaistes pasākumā daži jaunieši parādīja savu tehnikuma audzēkņiem neatbilstošu uzvedību, traucējot grupas biedriem piedalīties pasākumā.

A2-2, EA2, ET2, M1, M2, L2, KT1, MG1, TA2, PT2, DD2). Tiešsaistes pasākumā piedalījās 63 audzēkņi, kuri no tehnikuma Komercdarbības nodaļas profesionālo priekšmetu pedagoģēm Baibas Purlicas un Laimrotas Surskas uzzināja par iespējām un nosacījumiem dalībai SMU programmā, par to, ka SMU pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē, bet tam nav juridiska statusa, jo nodokļus maksā Junior Achievement – Latvija. Kā noskaidrojās, izveidot SMU ir daudz vienkāršāk, nekā mēs domājam, kā arī finansiāli izdevīgi. Jaunietes no B3 grupas Veronika Cvetkova (ECO-textile), Lauma Seisuma (LAVISH), Viktorija Teterovska (VIK&SAN) prezentēja sava SMU ideju, kā arī atbildēja uz interesentu jautājumiem.

Karjeras konsultanti sniedz atbalstu visiem audzēkņiem, kam tas nepieciešams gan pie CV un motivācijas vēstulēm, gan noskaidrojot savas personības iezīmes. Līdz ar to ir labi apzināties, ko ierakstīt CV, kā arī var izmēģināt interviju simulāciju, jo tad audzēkņiem būs drošāka un pārliecinošāka sajūta īstās darba intervijās.

Sagatavoja: Pedagogs karjeras konsultants Ineta Maļinovska .

Latvijas Reitingi

Joomla! kļūdu konsole

Sesija

Izpildes laika informācija

Izmantotā operatīvā atmiņa

Datu bāzes vaicājumi