PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

16. oktobrī projekta 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Enerģētikas nodaļas 1. kursa ET1, EA1 grupu audzēkņi kopā ar audzinātāju Elīnu Šnepsti un pedagogiem – karjeras konsultantiem Inetu Maļinovsku un Ludmilu Fomkinu devās iepazīt Ķeguma HES Enerģētikas muzeju un SIA “Getliņi EKO”. Pasākuma mērķis - iepazīstināt ar esošajiem nozares uzņēmumiem, lai stiprinātu audzēkņu interesi par izvēlēto profesiju, kā arī veicināt audzēkņu izpratni par karjeras iespējām nākotnē.

Sakarā ar COVID – 19 noteiktajiem ierobežojumiem, tikai 24 audzēkņiem bija iespēja apskatīt Enerģētikas muzeja ekspozīciju kopā ar muzejpedagogu Zani Nemmi . Audzēkņi iepazinās ar Ķeguma HES tapšanas vēsturi, aplūkoja elektrības vadāmās iekārtas, ārējo ekspozīciju, paviljonu, kurā izvietoti sūkņi, kompresori, turbīnas regulators, zemsprieguma iekārtas u.c. Muzeja telpās bija iespēja apskatīt ekspozīcijas jaunumu - kinētisko sienu “Elektrības ceļš”, kura interaktīvā un iesaistošā veidā ikvienam piedāvā uzzināt par elektroenerģijas ražošanu, pārvadi, sadali un piegādi lietotājiem, kā arī par energoefektīvu elektroenerģijas lietošanu.

Audzēkņi tikās arī ar Ķeguma HES ražošanas tehniķi un Rīgas Valsts tehnikuma absolventu Rolandu Ozoliņu, kurš sagatavoja prezentāciju par elektrības ražošanas procesu, iekārtām un darbam HES nepieciešamo zināšanu, prasmju un iemaņu apguvi. Audzēkņiem bija iespēja parādīt savas zināšanas, atbildot uz Rolanda jautājumiem.

Kāds sakars ir starp elektrības ražošanu un tomātiem?

Atbildi uz šo jautājumu tehnikuma audzēkņi saņēma nākamajā iepazīstamajā uzņēmumā - SIA “Getliņi EKO”. „Getliņu” ekoloģiskais poligons ir viens no lielākajiem un modernākajiem zaļās enerģijas ražotājiem Latvijā. Kompānijas projektu vadītāja Monta Atvase pastāstīja par to, ka poligonā iegūtā gāze nonāk uzņēmuma energoblokā, kur tā tiek sadedzināta, iegūstot elektroenerģiju un siltumu. Elektroenerģija nonāk kopējā elektrotīklā, bet siltums tiek novadīts uz siltumnīcām, kur to izmanto gurķu un tomātu audzēšanai. Iegūtā elektroenerģija un siltumenerģija veidojas sekojošā proporcijā: 40% elektroenerģija un 46% siltumenerģija. „Getliņi EKO” ik gadu saražo apmēram 35 GWh elektroenerģijas, un lielāko daļu šo iegūto resursu pārdod AS „Latvenergo”.

Ekskursijas laikā jaunieši tika informēti ar par prakšu iespējām uzņēmumos.

Sagatavoja: Pedagogs karjeras konsultants Ludmila Fomkina.






 

Latvijas Reitingi

Joomla! kļūdu konsole

Sesija

Izpildes laika informācija

Izmantotā operatīvā atmiņa

Datu bāzes vaicājumi