PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

2020. gada 16. oktobrī PIKC ’’Rīgas Valsts tehnikums” Ķīmijas tehnoloģijas nodaļas grupas S1 audzēkņiem notika mācību ekskursija uz SIA „Getliņi EKO”. Mācību ekskursijas vadītāja Monta Atvase pastāstīja par SIA „Getliņi EKO” vēsturi, parādot dokumentālo filmu.

SIA „Getliņi EKO” ir Rīgas un Stopiņu novada kopīgi izveidots uzņēmums, kas apsaimnieko lielāko cieto sadzīves atkritumu poligonu Baltijas valstīs – „Getliņus”. Poligons ir viens no modernākajiem Eiropā, šobrīd tas tiek veidots un attīstīts kā mūsdienīgs un drošs atkritumu pārstrādes centrs.

Kopš šķirošanas rūpnīcas atklāšanas SIA „Getliņi EKO” teritorijā 2015. gada 26. oktobrī, bioloģiski noārdāmie atkritumi tiek izmantoti biogāzes ražošanai, savukārt pārstrādei derīgie materiāli un metāla izstrādājumi tiek nogādāti uzņēmumiem, kuri nodarbojas ar šo materiālu reģenerāciju un atkārtotu pārstrādi.

Nepārstrādājamie atkritumi tiek noglabāti videi drošās, noslēgtās biodegradācijas šūnās, kurās neiekļūst ne gaiss, ne lietus ūdens. Poligona gāze, kas veidojas šūnās, tiek aizvadīta uz „Getliņu” energobloku, sadedzināta sešos iekšdedzes motoros un pārvērsta enerģijā – elektrībā un siltumā. To visu varēja apskatīt kā tas izskatās reāli, kā tiek veidotas biodegradācijas šūnas, kā tur veidojošā gāze tiek izmantota siltumenerģijas izmantošanai SIA „Getliņi EKO” siltumnīcās – audzēkņi un skolotāji noskatījās filmu kā notiek aprites process siltumenerģijas izmantošanai. Ekoloģisko tomātu un gurķu audzēšana notiek neizmantojot pesticīdus. Tehnikuma pārstāvji uzzināja ļoti daudz intresantu faktu par atkritumu pārstrādi biodegradācijas šūnās, arī visi notekūdeņi (infiltrāti) tiek savākti un attīrīti, tāpēc atkritumu ietekme uz vidi tiek samazināta līdz minimumam.

Paldies Montai Atvasei par interesanto mācību ekskursijas vadīšanu un skolotājām Laumai Ruselei un Madarai Pētersonei!

 

Latvijas Reitingi

Joomla! kļūdu konsole

Sesija

Izpildes laika informācija

Izmantotā operatīvā atmiņa

Datu bāzes vaicājumi