PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Pagājušajā gadā no 22. līdz 26. oktobrim Bulgārijas pilsētā Vidina notika Erasmus+ KA2 projekta “GoScience” (Nr.2017-1-BG01-KA201-036209) apmācības, kurās piedalījās Rīgas Valsts tehnikuma personāls: Projekta nodaļas vadītāja Sandra Bidzāne, Audzēkņu servisa nodaļas izglītības metodiķe Rebeka Grīnfelde, Ķīmijas un tehnoloģijas nodaļas izglītības metodiķe Madara Pētersone un pedagoģe Elita Kazakēviča. Šīs apmācības temats bija “Zinātnes izglītības izpratnes uzlabošana”, un to norīkoja projekta koordinējošais partneris “ZinevArt Technologies”.

Pirmās mācību dienas tēmas bija izpratne, rakstpratība, leksikas nozīme zinātnē un tas, kādas pieejas var izmantot studentu izpratnes uzlabošanai. Norisinājās diskusija arī par radošuma līmeni skolotāju apmācībā. Tika secināts, ka tajā jāizmanto imitācija, variācijas, kombinācija, transformācija un oriģināls darbs, kas palīdz skolotājiem izstrādāt kritērijus, lai novērtētu savu audzēkņu radošuma līmeni, pašiem attīstot dabaszinātņu pedagoģiskos rīkus. Nākamās dienas bija vērstas uz praktiskiem pasākumiem, lai skolotāji varētu izmēģināt pieejas un instrumentus, kas izstrādāti GoScience projekta ietvaros. Skolotāju apmācības laikā, kas bija vērsta uz eksaktās izglītības izpratnes uzlabošanu, dalībnieki izstrādāja spēles, izmantojot teātra pieeju, kuras skolotāji spēlēja paši un kuras var izmantot klasē, lai vizualizētu, iekļautu tajās studentus un labāk izprastu zinātniskās koncepcijas. Tāpat tika izstrādāti pedagoģiskie instrumenti dabaszinātņu apguvei un kritēriji, pēc kuriem vērtēt skolēnu radošumu.

Liela daļa mācību tika veltīta “Modeļa metodei”, ko izmantot izpratnes uzlabošanai mācību procesā, radošuma veidiem un līmeņiem. Notika diskusijas par modeļu metodes īpatnībām, salīdzinot to ar piemēru un eksperimentu izmantošanu mācību procesā, un kāpēc šī metode dažreiz darbojas labāk par reverso domāšanu. Lektori stāstīja par audzēkņu-modeļu izstrādātāju darba izvērtēšanas kritērijiem, kā arī par metaforu un analoģiju izmantošanu, veidojot modeļus.

Pēc interesantas un čaklas darba nedēļas, izmēģinot dažādas mācību medotes pieejas, kuru īstenošanai nepieciešams savienot zinātniskās koncepcijas ar skolēnu pamatzināšanām un šo jēdzienu atspoguļošanu ar nezinātnisku valodu - izmantojot vizualizāciju un teātri, mācību noslēgumā visi dalībnieki saņēma sertifikātus.

Latvijas Reitingi

Joomla! kļūdu konsole

Sesija

Izpildes laika informācija

Izmantotā operatīvā atmiņa

Datu bāzes vaicājumi