PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Projekta ideja ir izstrādāt metodiku un pedagoģiskos instrumentus dabaszinātņu mācīšanai un apguvei, galveno uzmanību pievēršot izglītības satura saskaņotībai ar audzēkņu izpratnes modeli. Tas ļaus dabaszinībām skolās būt motivējošākām, atvērtākām un audzēkņiem uzņemties lielāku atbildību par savu mācību procesu. Instrumenti un metodoloģija apvienos labāko no vairākām pedagoģiskajām pieejām un koncentrēsies uz izpratni, kā arī vērsta uz pedagoga lomu un audzēkņu motivāciju.

Projekta mērķis:

  • attīstīt jauniešu kultūras izpratni dabaszinātņu priekšmetos (matemātikā, fizikā, ķīmijā, bioloģijā), kā arī veicināt audzēkņu radošumu, tādējādi padarot zinātniskos mācību priekšmetus saprotamākus un ar lielāku iespējamību tās īstenot reālajā dzīvē.
  • radīt intelektuālus produktus, kas ļaus mācīt un apgūt zinātni jebkurā skolā, neskatoties uz mācību programmām, skolas veidu utt.

Noslēguma  partneru sanāksme ”GoScience” (Nr.2017-1BG01-KA201-036209)  projekta ietvaros notika Sofijā 2019. gadā no 26.-27. septembrim. Tikšanās bija veltīta diskusījām par sasniegtajiem rezultātiem, tika pārrunātas aktivitātes:
- Noslēguma partneru sanāksmē katra dalībvalsts rādīja prezentāciju par projektā paveikto.
- Tika apspriesti sasniegtie rezultāti par zinātniskajiem tematiem un koncepcijām, kas iekļauti tiešsaistes mācīšanas un mācīšanās platformā.
- Radošo pedagoģisko rīku pārbaude tiešsaistes platformā iekļautajām zinātnes koncepcijām (zinātniskie jēdzieni) par katru zinātnes ( bioloģijas, fizikas, matemātikas, ķīmijas) tēmu.
Kā arī pārunātas pēdējas veicamās aktivitātes:
- noslēguma atskaites izveide,
- platformas darbības testēšana un novērtēšana un sadarbības skolu skolotāju apmācība, kā darbojas platforma.
- GoScience projekta noslēguma pasākuma noorganizēšana.
- Radošo pedagoģisko rīku pārbaude tiešsaistes platformā iekļaujamām zinātnes koncepcijām par katru zinātnes tēmu.
- Izveidoto ISP.
GoScience projekta partneriem bija iespēja apspriest visas detaļas, kuras ir jāuzlabo, saistībā ar platformas lietošanu, vienojās par anketu un atskaišu nodošanas termiņiem. Kā arī apmainīties ar savu pieredzi projekta uzdevumu īstenošanā.

 

k2

PIKC Rīgas Valsts tehnikums no 2016. gada oktobra ir uzsācis Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr. 2 (KA2) “Stratēģisko partnerību profesionālās izglītības sektorā” projekta “Change management forwarding to excellence in vocational educational instutions” Nr. 2016-1-LV01-KA202-022699 īstenošanu.

Projekta partneri ir :

  • Valga Country Vocational Training center (Igaunija),
  • Alytaus profesinio rengimo centras (Lietuva),
  • Izobrazevalni center

Change management forwarding to excellence in vocational educational institutions

2016-1-LV01-KA202-022699

ive

Rīgas Valsts tehnikuma pārstāvji  ir iesaistījušies starptautiskā partnerības projektā, lai nodrošinātu ilgtspējīgu un pastāvīgu izaugsmi profesionālajā izglītībā . Pirmie pavasara apmācību semināri  „Kā ieviest organizatorisko izcilību skolās?” notika Sofijā, Bulgārijā  no 27. februāra līdz 3. martam. Šīs apmācības notika Erasmus + stratēģiskās partnerības projekta ietvaros „Change management forwarding to excellence in vocational educational institutions” (Pārmaiņu vadība ceļā uz izcilību profesionālās izglītības institūcijās) No. 2016-1-LV01-KA202-022699. Galvenais mērķis, īstenojot projektu, ir uzlabot kvalitātes vadības metodes profesionālajās izglītības iestādēs.

Projekta uzdevumi:

1. izvērtēt esošās kvalitātes novērtēšanas pieejas profesionālajās izglītības iestādēs;

2. veikt pašnovērtējumu, kura pamatā ir EFQM un EQAVET principi, kuri sniedz iespēju noteikt organizācijas stiprās un vājās puses;

3. dalīties partneru starpā ar organizācijas kvalitātes vadības pieejām;

4. pilnveidot organizāciju  pārmaiņu vadību, mācoties no partneru stiprajām pusēm;

5. izveidot ieteikumu rokasgrāmatu, kā ieviest pārmaiņu menedžmentu, tiecoties uz izcilību, lai sniegtu atbalstu profesionālajām izglītības iestādēm.

Projekts koncentrējas uz savstarpēju praktiskās pieredzes apmaiņu, uzsverot organizācijas nepārtrauktu izaugsmi un uzlabojumu ieviešanu ilgtermiņā. Darba procesā cenšamies nekoncentrēties tikai uz stiprajām pusēm, bet arī vājo pušu apzināšanu, to uzlabošanu.

Apmācību mērķis bija prezentēt organizācijām izcilības pieeju - The European Quality Assurance in Vocational Education and Training (EQAVET) un the excellence model of the European Foundation for Quality Management (EFQM).Apmācībās piedalījās 28 dalībnieki no Bulgārijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Slovēnijas profesionālās izglītības iestādēm, kuras pārstāvēja direktori, skolotāji un darbinieki, kas iesaistīti kvalitātes vadības ieviešanā. Apmācības notika 5 dienas, kurās teorētiski mācījāmies par izcilības  pieejām un kā tad ikdienā profesionālās izglītības iestādēs to sasniegt. Teorētiskās mācības nomainīja praktiski uzdevumi, diskusijas un simulācija ar GOA-WorkBench®  tiešsaites pašnovērtējumu.

Apmācību laikā pārstāvji no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Slovēnijas apmeklēja divas profesionālās izglītības iestādes, kurās varējām vairāk uzzināt par Bulgārijas kvalitātes prasībām un kā reāli kvalitātes vadība notiek viņu skolās.

Pirmā skola, ko apciemojām, bija Sofijas Profesionālā vidusskola elektronikā „John Atanasov”. Skolas direktore prezentēja esošo kvalitātes sistēmu un kādas ir valsts obligātās prasības kvalitātes vadībā. Viesiem tika parādītas mācību laboratorijas un ciemošanās beigās robotikas pulciņa dalībnieki atraktīvi iepazīstināja ar saviem sasniegumiem.

Otrā skola, kuru apmeklējām, bija Valsts profesionālā vidusskola precīzajā inženierijā un optikā „M.V.Lomonosov”. Skolas direktore iepazīstināja ar pašu izveidoto kvalitātes sistēmu, kurā ir iesaistīti studenti, skolotāji un vecāki. Skolotāji, kuri ir iesaistīti sistēmas veidošanā un uzturēšanā, piedalījās apmācībās, un viņi bija ļoti pateicīgi par šādu iespēju. Viesiem bija iespēja redzēt mācību kabinetus, laboratorijas, kā arī daži skolotāji dalījās pieredzē ar to, kāds bija process kamēr kvalitātes sistēma tika ieviesta.

Apmācības „Kā ieviest organizatorisko izcilību skolās?” bija lieliska iespēja veikt pirmo soli, lai ieviestu kvalitātes pieeju katrā darbā un dalītos rūpēs, cerībās un mērķos, lai sasniegtu izcilību izglītības sistēmā. 

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

 

2019. gadā no 21. līdz 22. februārim Lietuvas pilsētā Kauņa notika Erasmus+ KA2 projekta ”GoScience” (Nr.2017-1BG01-KA201-036209) trešā partneru sanāksme. Tikšanās bija veltīta diskusījām par sasniegtajiem rezultātiem, tika pārrunātas sekojošās aktivitātes:

  • Radošas pedagoģiskas pieejas izpēte, kas vērsta uz izpratnes uzlabošanu ;
  • Metodika, kā uzlabot izpratni dabaszinātņu izglītībā vidusskolās;
  • Pētījumi par zinātniskajiem tematiem un koncepcijām, kas jāiekļauj tiešsaistes mācīšanas un mācīšanās platformā;
  • Radošo pedagoģisko rīku (metodes) izstrāde tiešsaistes platformā iekļaujamām zinātnes koncepcijām (zinātniskie jēdzieni) par katru zinātnes (bioloģijas, fizikas, matemātikas, ķīmijas) tēmu.

Kā arī pārunātas turpmākās aktivitātes:

  • Pētījumi par zinātniskajiem tematiem un koncepcijām, kas jāiekļauj tiešsaistes mācīšanas un mācīšanās platformā;
  • Radošo pedagoģisko rīku izstrāde tiešsaistes platformā iekļaujamām zinātnes koncepcijām par katru zinātnes tēmu;
  • Tiešsaistes mācīšanas un mācīšanās platforma, lai uzlabotu izpratni mācīšanās un mācību zinātnēs;
  • Izveidoto ISP testēšana un novērtēšana.

GoScience projekta partneriem bija iespēja apspriest visas detaļas, kurām jāpievērš uzmanība saistībā ar projekta aktivitātēm, vienoties par izpildes termiņiem, kā arī apmainīties ar savu pieredzi un izstrādātajiem pedaģoģijas rīkiem (metodēm).

Pagājušajā gadā no 22. līdz 26. oktobrim Bulgārijas pilsētā Vidina notika Erasmus+ KA2 projekta “GoScience” (Nr.2017-1-BG01-KA201-036209) apmācības, kurās piedalījās Rīgas Valsts tehnikuma personāls: Projekta nodaļas vadītāja Sandra Bidzāne, Audzēkņu servisa nodaļas izglītības metodiķe Rebeka Grīnfelde, Ķīmijas un tehnoloģijas nodaļas izglītības metodiķe Madara Pētersone un pedagoģe Elita Kazakēviča. Šīs apmācības temats bija “Zinātnes

goscience

PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” 2014. gadā uzsāka projektu GOERUDIO – mācīšanās procesa vadība pedagoģijas zinātnē. Projekta mērķis bija izveidot Eropas skolotāju un skolēnu mācīšanās apvienību, kura vēlās noskaidrot risinājumus, lai pārvarētu galvenos šķēršļus, mācoties dabas zinību priekšmetus un gūtu labumu no inovatīvām mācību metodēm. Mērķa sasniegšanai tika veikta skolotāju apmācība, izmantojot Goerudio mācību metodi, kas balstīta uz asociatīvu tēlu – modeļu veidošanu.

2017. gada decembrī tika uzsākts turpinājums projektam GoScience – radošums labākai izpratnei, mācot un mācoties zinātni.

Projekta mērķis ir izveidot jauniešu kultūru, kurā attīstās izpratne par zinātnes priekšmetiem. Veicinot studentu radošumu, padarīt zinātnes priekšmetus labāk izprotamus, lai palielinātu to īstenošanu reālajā dzīvē. Projekta ideja ir izstrādāt pastāvīgi attīstošu mācību rīku kopā ar metodoloģiju skolotāju apmācībai, kas nodrošina inovatīvu veidu kā mācīties un apgūt zinātni skolās, izmantojot humanitārās zinātnes (literatūru, teātri, vizuālo mākslu). Metodoloģija un instrumenti būs vērsti uz zinātnes koncepcijām un izglītības satura saskaņotību ar izglītojamo izpratnes modeli, izmantojot pedagoģiskos instrumentus, ko parasti izmanto humanitārajās zinātnēs – stāstu stāstīšana, teātra izrādes, dejas, grafiki, video un citi. Tas ļaus skolām vairāk motivēt studentus un būt atvērtām, bet studentus uzņemties lielāku atbildību par savu mācību procesu.

Projektā laikā tiks :

  • izveidots pētījums, kas koncentrēsies uz kreatīvām pedagoģiskām pieejām, kas vērstas uz izpratni mācīšanās un mācīšanas zinātnēs;
  • izstrādāta metodika izpratnes uzlabošanai zinātnes priekšmetos vidusskolām;
  • izstrādāta kreatīvi pedagoģiskie rīki zinātnes priekšmetiem.

Visi projekta rezultāti būs redzami mājas lapā www.goscience.eu

Ir iespējams sekot projekta aktivitātēm facebook lapā - https://www.facebook.com/goscienceproject

27654787 346422825873955 6723301674253084880 n

Spēja saprast, iespējams, ir viena no vissvarīgākajām cilvēku īpašībām. Kā ar jebkuru citu cilvēka spēju, arī ar izpratni var strādāt, attīstīties un pilnveidoties. Tā ir ne tikai svarīga, bet izšķiroša priekš izglītības procesa, jo tā ir atbildīga par visgrūtāko uzdevumu – sasniegt vienošanos un rast kopīgu valodu, uztvert dažādus viedokļus un uzskatus, procesus un priekšstatus nevis kā formālu tekstu, bet tā, lai šie viedokļi un

Latvijas Reitingi

Joomla! kļūdu konsole

Sesija

Izpildes laika informācija

Izmantotā operatīvā atmiņa

Datu bāzes vaicājumi