PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Projekta ideja ir izstrādāt metodiku un pedagoģiskos instrumentus dabaszinātņu mācīšanai un apguvei, galveno uzmanību pievēršot izglītības satura saskaņotībai ar audzēkņu izpratnes modeli. Tas ļaus dabaszinībām skolās būt motivējošākām, atvērtākām un audzēkņiem uzņemties lielāku atbildību par savu mācību procesu. Instrumenti un metodoloģija apvienos labāko no vairākām pedagoģiskajām pieejām un koncentrēsies uz izpratni, kā arī vērsta uz pedagoga lomu un audzēkņu motivāciju.

Projekta mērķis:

  • attīstīt jauniešu kultūras izpratni dabaszinātņu priekšmetos (matemātikā, fizikā, ķīmijā, bioloģijā), kā arī veicināt audzēkņu radošumu, tādējādi padarot zinātniskos mācību priekšmetus saprotamākus un ar lielāku iespējamību tās īstenot reālajā dzīvē.
  • radīt intelektuālus produktus, kas ļaus mācīt un apgūt zinātni jebkurā skolā, neskatoties uz mācību programmām, skolas veidu utt.

Projekta ietvaros skolotāji apgūs jaunas prasmes, lai pievērstos audzēkņu sasniegumiem un darbam ne tikai zinātnes pamatzināšanu un prasmju veidošanā, bet arī transversālu kompetenču veidošanā - radošuma attīstīšanā, adaptācijā strauji mainīgajiem apstākļiem, starpkultūru kompetencēs, sociālajā attīstībā.

Projekta sadarbības partneri:

1. Professional High School “Dr. Asen Zlatarov” - PGAZ (Bulgārija)

2. Zinev Art Technologies – ZAT (Bulgārija)

3. Institut Equalita (Vācija)

4. Riga State Technical School – RSTS (Latvija)

5. Pixel Associazione Culturale – Pixel (Itālija)

8. Connectis (Itālija)

9. Associació Empresarial L'alqueria Projectes Educatius – ALPE (Spānija)

10. Foundation EuroEd (Rumānija)

Projekta rezultāti dos skolotājiem iespēju brīvi saistīties ar jēdzieniem zinātniskajos priekšmetos, kuri bieži vien ir izvietoti dažādās mācību programmās audzēkņiem, lai studētu, liekot tiem aizmirst un zaudēt saikni starp dažādām zinību vienībām, kas samazina izpratni un funkcionālo rakstpratību un izraisa nopietnu trūkumu zinātniskajos priekšmetos, kas arī ir iemesls tam, lai audzēkņi turpmāk nevarētu strādāt pie transversālo zināšanu pilnveidošanas.

Projekta rezultāti būs pieejami mājas lapā www.goscience.eu

Sekot projekta aktivitātēm var arī Facebook lapā - https://www.facebook.com/goscienceproject

Latvijas Reitingi

Joomla! kļūdu konsole

Sesija

Izpildes laika informācija

Izmantotā operatīvā atmiņa

Datu bāzes vaicājumi